Wyszukiwanie zaawansowane
we found 0 results
Your search results

BHP przy budowie domu

Dodane przez admin dnia 12 września 2019
| 0

Nie tylko wielkie przedsiębiorstwa muszą przestrzegać zasad BHP, również przy budowie domu należy tych zasad przestrzegać. Znajomość i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy na placu budowy domu jest wymagane przez prawo i grozi wysokimi karami w przypadku nieprawidłowości. O czym należy pamiętać?

Przygotowanie budowy

Przed rozpoczęciem budowy należy odpowiednio przygotować obszar, na którym będzie powstawał nowy dom. Plac budowy potrzebuje między innymi ogrodzenie chroniące inne działki i drogę, dostęp do elektryczności, wody i telefonu oraz pomieszczenia dla pracowników. Ponadto należy wyznaczyć odpowiednie miejsce na składowanie materiałów budowlanych. Jeśli na budowie prowadzone są niebezpieczne prace, to należy wyznaczyć ich strefy. Ponadto należy umieścić tablicę budowlaną z informacjami na temat budowy.

Zasady BHP na budowie

Jeśli kierownik budowy uzna, że można rozpoczynać budowę, to należy zatroszczyć się o bezpieczeństwo zbiorowe oraz bezpieczeństwo indywidualne pracowników. Bezpieczeństwo zbiorowe polega na przestrzeganiu wszystkich przepisów przeciwpożarowych oraz wytycznych dotyczących przechowywania urządzeń i środków chemicznych. Bezpieczeństwo indywidualne polega na zapewnieniu pracowników odpowiedniego wyposażenia, między innymi kasków, okularów ochronnych, nausznikami, odpowiednim obuwiem oraz ubraniem. Ważne jest również zdrowie pracowników, gdyż chory pracownik stanowi zagrożenie dla siebie i dla innych.

Compare Listings