Wyszukiwanie zaawansowane
we found 0 results
Your search results

Brama garażowa – podstawy

Dodane przez admin dnia 26 czerwca 2019
| 0

Znaczna większość rodzin w Polsce posiada przynajmniej jeden samochód, dlatego bardzo ważne będzie zabezpieczenie pojazdu. Najlepszym rozwiązaniem jest garaż zabezpieczony bramą garażową. Jakie cechy powinna spełniać taka brama i jakie istnieją rodzaje bram garażowych?

Typy bram garażowych

Garaż i bramę do niego powinno się przygotować na etapie projektowania domu, gdyż pozwoli to na idealne dopasowanie bramy do wjazdu. Do najpopularniejszych modeli należą bramy segmentowe, które występują w wariancie górnym (brama po otwarciu jest przesuwana na sufit) lub w wariancie bocznym (brama będzie zajmować jedną ze ścian bocznych). Wersja górna dobrej jakości to koszt około 3 tysięcy złotych a wersja boczna jest około dwukrotnie droższa. Dużo tańszym rozwiązaniem jest brama uchylna, która kosztuje do tysiąca złotych. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest brama rolowana, która nie zajmuje wiele miejsca i jest bardzo szczelna. Kosztuje około 2 tysięcy złotych. Kolejnym przykładem jest brama rozwierana. Jest ona dostępna za około 2 tysiące złotych, jednak w dzisiejszych czasach nie jest to popularne rozwiązanie.

Zadania bramy garażowej

Brama garażowa musi spełniać kilka wymogów, między innymi musi powstrzymać złodziei przed włamaniem, dobrze chronić przed utratą ciepła i powinna być wygodna w użytkowaniu. Ponadto brama garażowa powinna być bezpieczna dla użytkowników, co jest osiągane za pomocą dodatkowych systemów. Do nich należą między innymi fotokomórka, która zatrzyma bramę przed zamknięciem gdy ktoś jest blisko, wykrywanie przeszkód, system łagodnego zatrzymania oraz blokada w przypadku awarii sprężyny. Ważna jest również termoizolacyjność, gdyż ta cecha pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy na ogrzewaniu.

Podsumowując

Brama garażowa pozwoli na dobre zabezpieczenie garażu zarówno przed niechcianymi gośćmi jak i przed utratą ciepła. Warto dobrać bramę garażową tak, aby spełniała swoje zadania i jednocześnie wyglądała bardzo estetycznie.

Compare Listings