Wyszukiwanie zaawansowane
we found 0 results
Your search results

Co zrobić z usterkami w nowym mieszkaniu?

Dodane przez admin dnia 5 września 2019
| 0

Podczas kupowania mieszkania z rynku pierwotnego niewiele osób spodziewa się znalezienia usterek, jednak one bardzo często występują. Są to często wady budowlane oraz takie, które powstały na skutek prac ekip remontowych u sąsiadów. Gdzie należy zgłosić ewentualne szkody i jak należy postępować w celu naprawy usterki?

Wady budowlane

Mieszkanie kupione na rynku pierwotnym najczęściej jest w stanie idealnym, jednak czasami może mieć ono wadę budowlaną. Najlepiej jest zgłosić taką wadę do dewelopera, który ma około dwa tygodnie na naprawę usterki. Jeśli jednak chcemy naprawić usterkę we własnym zakresie to można ubiegać się o odszkodowanie. Warto pamiętać, że niektóre wady budowlane, jak na przykład rdza na suficie, są bardzo ciężkie do usunięcia, dlatego warto przekazać zadanie usunięcia ich przez dewelopera.

Sąsiedzi

W przypadku szkody wyrządzonej przez innych mieszkańców nieruchomości sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, ale naprawienie usterek nie będzie problematyczne. Jeśli usterka nie powstała z naszej winy, za to winę ponosi na przykład ekipa remontowa sąsiada, to koszty naprawy usterki zostaną nam zwrócone z ubezpieczenia ekipy remontowej lub ze środków właściciela mieszkania. Warto ubezpieczyć nasze nowe mieszkanie, gdyż jeśli sąsiad nie będzie miał ubezpieczenia to wtedy dostaniemy środki od naszego ubezpieczyciela.

Compare Listings