Wyszukiwanie zaawansowane
we found 0 results
Your search results

Klimatyzacja w domu

Dodane przez admin dnia 12 lipca 2019
| 0

W dzisiejszych czasach klimatyzacja w domu jest coraz częściej spotykanym zjawiskiem, szczególnie gdy za oknem są wysokie, letnie temperatury. Nie jest to już nieosiągalny luksus, gdyż koszt zakupu i montażu klimatyzacji staje się coraz bardziej przystępny. Jak wygląda montaż klimatyzacji i czy warto się na nią zdecydować?

Klimatyzacja przenośna

Jeśli potrzebujemy klimatyzacji jak najszybciej to powinno się zdecydować na klimatyzator przenośny. Ich zakup nie jest bardzo dużym wydatkiem, w dobrym markecie budowlanym przenośny klimatyzator będzie kosztował około tysiąc złotych, jeśli jednak liczy się każdy grosz to warto szukać promocji. Zaletą takiego klimatyzatora, zgodnie z jego nazwą, jest możliwość przenoszenia go z jednego pomieszczenia do innego, dzięki czemu będziemy mieli źródło chłodu przy sobie. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest brak montażu, po zakupie klimatyzatora podłącza się zasilanie i możemy cieszyć się klimatyzacją. Wadami takiego rozwiązania jest dość niska skuteczność klimatyzacji, całego domu lub mieszkania nie da się schłodzić w taki sposób. Innymi problemami mogą być dość głośna praca oraz konieczność odprowadzania ciepła specjalną rurką na zewnątrz, najczęściej przez okno. Napływa przez nie gorące powietrze, które niweluje klimatyzację. Jaka jest alternatywa?

Klimatyzacja stacjonarna

Alternatywą dla klimatyzatorów przenośnych są droższe i bardziej skuteczne klimatyzatory stacjonarne typu split lub mutlisplit. Klimatyzacja tego typu składa się z dwóch elementów, zewnętrznego i wewnętrznego. Element zewnętrzny umieszcza się na zewnątrz budynku, a element wewnętrzny umieszcza się w pomieszczeniu lub pomieszczeniach klimatyzowanych. Istnieje kilka rodzajów części wewnętrznej, na przykład jednostki ścienne, kasetonowe lub kanałowe, z których najpopularniejsze są jednostki ścienne, gdyż są najtańsze i wyglądają najbardziej estetycznie spośród innych typów jednostek. W domu lub mieszkaniu powinno znajdować się tyle części wewnętrznych ile znajduje się w nim pomieszczeń.  Zaletą klimatyzacji stacjonarnej jest większa skuteczność, filtrowanie powietrza za pomocą wbudowanych filtrów i możliwość dogrzewania powietrza jesienią lub wiosną. Wadą takiego rozwiązania jest cena i montaż, który wymaga ingerencji w ściany domu.

Compare Listings