Wyszukiwanie zaawansowane
we found 0 results
Your search results

Kominek – wady i zalety

Dodane przez admin dnia 8 października 2019
| 0

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, głównie tam rodzina spędza czas razem i tam najczęściej przyjmuje się gości. Kominek w salonie bardzo często jest ważną częścią wystroju, kojarzy się bardzo pozytywnie i jest bardzo funkcjonalny. Jakie są wady i zalety posiadania kominka w domu?

Zalety

Ze strony funkcjonalnej kominek jest bardzo dobrym ogrzewaniem uzupełniającym, gdy podczas chłodnych jesiennych lub zimowych wieczorów zwiększy temperaturę w naszym salonie. Inną kwestią są kwestie estetyczne, gdyż dobrze wykonany kominek będzie dekorował salon, a gdy pali się w nim naturalnym drewnem to jego zapach pozwoli podkreślić rodzinną atmosferę. Jednak posiadanie kominka to również godzenie się na jego wady.

Wady

Pierwszą wadą kominka jest koszt jego instalacji. Jest on dużym obciążeniem dla budżetu, ale jest on także jednorazowy. Kolejną wadą jest znalezienie miejsca, w którym postawimy kominek, gdyż musi on być jak najbliżej komina, być w odpowiedniej odległości od miejsc siedzących i musi mieć odpowiedni dostęp powietrza do spalania opału. Opał jest kolejną kwestią o jaką trzeba zadbać, gdyż należy mieć odpowiednio suche miejsce do jego składowania. Nie można również zapominać o tym, że dbanie o kominek zabierze nam sporo czasu.

Compare Listings