Wyszukiwanie zaawansowane
we found 0 results
Your search results

Koszt budowy garażu

Dodane przez admin dnia 23 sierpnia 2019
| 0

Budowa garażu jest niezbędna jeśli nasz dom go nie posiada w celu ochrony naszych samochodów, narzędzi i innych rzeczy. Koszt budowy będzie zależał od wielu czynników, w tym od powierzchni garażu i od materiałów, z którego powstanie. Ile kosztuje budowa i jakie formalności należy załatwić?

Wymagane formalności

Przed rozpoczęciem budowy należy zgłosić ten fakt do urzędu miasta lub starostwa powiatowego. Jeśli garaż będzie miał do 35 metrów kwadratowych, to wystarczy jedynie zgłoszenie, które uzyskuje się po złożeniu wniosku wraz z odpowiednimi dokumentami. Dla większych garaży wymagane jest osobne pozwolenie na budowę takiej nieruchomości. Po uzyskaniu zgody można przystąpić do budowy garażu.

Koszty budowy

Kolejnym etapem jest wybór materiałów, z których wykona się garaż. Najtańszą i najprostszą opcją jest gotowy garaż z blachy falistej, którego koszt waha się pomiędzy 1500 a 8000 złotych w zależności od wielkości i trwałości. Garaż murowany jest dużo droższy, ale za to bardziej solidny, dzięki czemu zapewni lepszą ochronę naszym pojazdom. Koszty można podzielić na kilka etapów, między innymi zakup projektu, wylanie fundamentów, budowa ścian i dachu oraz prace wykończeniowe, między innymi malowanie, tynkowanie, uzbrajanie i zakup drzwi. W sumie za garaż wolnostojący zapłacimy od 25000 do 40000 złotych w zależności od wybranego wyposażenia i materiałów.

Compare Listings