Wyszukiwanie zaawansowane
we found 0 results
Your search results

Lokal dla seniora

Dodane przez admin dnia 1 października 2019
| 0

W dzisiejszych czasach ludzi starszych jest więcej niż ludzi młodych, a w nadchodzących latach ta różnica będzie stawała się coraz większa. Z tego powodu rynek nieruchomości musi dopasować domy i mieszkania do potrzeb seniorów. Jakie mieszkania będą odpowiednie dla osoby starszej?

Lokalizacja

Seniorzy najczęściej wynajmują mieszkania zamiast je kupować, co eliminuje dla nich pewne problemy związane z posiadaniem mieszkania na własność. Zalicza się do nich między innymi generalny remont, niedziałający sprzęt czy ogrzewanie. Ważna jest również lokalizacja mieszkania, takie cechy jak spokojna okolica, bliskość komunikacji miejskiej, sklepów lub aptek jest dla seniorów dużym atutem. Oprócz tego samo mieszkanie musi posiadać konkretne właściwości, które ułatwiają użytkowanie. Co się do nich zalicza?

Cechy mieszkania

W mieszkaniu przystosowanym do potrzeb seniora najważniejszymi pomieszczeniami są kuchnia i łazienka. Kuchnia powinna umożliwiać poruszanie się pomiędzy sprzętami i meblami w kuchni przez osoby starsze, które nie mają pełnej sprawności w poruszaniu się. Łazienki muszą posiadać sprzęty ułatwiające użytkowanie z prysznica lub wanny przez seniorów. Ważne jest również brak śliskich powierzchni, różnic poziomów i progów, dzięki czemu senior może w bezpieczny sposób poruszać się po mieszkaniu. Dzięki mieszkaniu przystosowanym do potrzeb seniorów mogą oni być samodzielni przez dłuższy czas, więc takie mieszkania są bardzo poszukiwane.

Compare Listings