Wyszukiwanie zaawansowane
we found 0 results
Your search results

Ocieplanie wełną mineralną

Dodane przez admin dnia 6 sierpnia 2019
| 0

Opłaty za ogrzewanie domu stanowią dużą część kosztów utrzymania domu, dlatego dom musi być ocieplony i szczelny. Przez ściany i okna ucieka najwięcej ciepła, dlatego termomodernizacja wełną mineralną jest bardzo opłacalna. W dłuższej perspektywie pozwala oszczędzić część środków. Jakie zalety ma wełna mineralna użyta do ocieplenia?

Zalety wełny mineralnej

Wełna mineralna jest bezpieczna i gwarantuje skuteczne ocieplenie naszego domu dzięki jej właściwościom. W przeciwieństwie do styropianu, który również jest używany, wełna mineralna jest niepalna, co jest dużo bardziej bezpiecznym rozwiązaniem do ocieplenia domu. Ponadto wełna mineralna jest paroprzepuszczalna, czyli pozwala wilgoci przenikać przez ścianę. W przypadku styropianu wilgoć może zalegać w ścianach, co powoduje problemy z komfortem i bezpieczeństwem budynku. Co więcej, wełna mineralna daje lepsze parametry akustyczne ocieplonego mieszkania w porównaniu do ocieplania mieszkania za pomocą styropianu.

Kiedy stosować wełnę mineralną?

Styropian nadal często stosuje się do ocieplania domu, jednak coraz częściej stosuje się wełnę mineralną. Dzieje się tak gdyż jest ona bezpieczniejsza i daje większy komfort użytkownikom. Ponadto w pewnych sytuacjach określonych prawnie należy użyć niepalnych materiałów do ocieplenia, co uniemożliwia użycie styropianu do ocieplenia budynku. Do takich sytuacji zalicza się ocieplanie ścian zewnętrznych budynków wyższych niż 25 metrów, budynków na granicy działki oraz stropów, które stanowią oddzielenie pożarowe. Po odpowiednim ociepleniu budynku za pomocą wełny mineralnej nasz dom będzie nie tylko bezpieczny, ale również będzie lepiej ocieplony, dlatego warto zainwestować środki w ocieplenie wełną mineralną.

Compare Listings