Wyszukiwanie zaawansowane
we found 0 results
Your search results

Popularne błędy aranżacyjne

Dodane przez admin dnia 7 czerwca 2019
| 0

Każdy właściciel świeżo kupionego mieszkania chce zaaranżować je według własnego pomysłu i poczucia estetyki. Ważne jest aby nasze mieszkanie było bardzo komfortowe i jednocześnie pełniło funkcje praktyczne. Jednak częste błędy w aranżacji mogą negatywnie wpływać na nasz komfort i nawet możemy nie zdawać sobie z tego sprawy.

Przedmioty

Jednym z podstawowych błędów jest mieszanie stylów aranżacyjnych w sposób nieprzemyślany. Wiedza i odpowiednie zaplanowanie takiej akcji może dać bardzo ciekawe efekty, ale jeśli nie zachowamy umiaru to taki zabieg będzie prowadził do chaosu w aranżacji. Podobny chaos można osiągnąć jeśli mamy zbyt dużo ozdobnych elementów jak na przykład obrazy lub figurki. Ważne jest również odpowiednie dobranie mebli do rozmiarów pomieszczenia, gdyż masywne meble w małym pomieszczeniu będą go znacznie pomniejszać, co nie jest dobre w większości przypadków.

Kolory

Odpowiedni dobór kolorów też ma wpływ na postrzeganie przez nas przestrzeni. Jasne barwy ścian mogą optycznie powiększyć przestrzeń w danym pomieszczeniu, z kolei barwy ciemniejsze będą zmniejszać przestrzeń, co w niewielkich pomieszczeniach nie jest wskazane. Kolory oprócz przestrzeni mogą wpływać nawet na nasze zachowania. Niebieskie lub szare ściany pobudzają myślenie i pomagają się skupić, kolor żółty będzie pobudzał a zieleń będzie odprężać. Warto rozważyć te cechy przy doborze kolorów do pomieszczeń aby ich efekty nie kłóciły się z funkcjami danych pomieszczeń.

Podsumowując

Powyższe błędy są bardzo częste podczas aranżacji wnętrz. Warto zwracać na nie uwagę gdyż mogą one wpływać na komfort i samopoczucie domowników.

Compare Listings