Wyszukiwanie zaawansowane
we found 0 results
Your search results

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości w prawo własności

Dodane przez admin dnia 7 stycznia 2019
| 0

Wraz z początkiem stycznia w życie weszła ustawa z dnia 20 lipca 2018 roku, dotycząca przekształcenia prawa użytkowania wieczystego zabudowanych gruntów na cele mieszkaniowe w prawo własności tych właśnie gruntów. Zgodnie z ustawą obywatele będą mogli starać się o bonifikaty związane z opłatą tytułu użytkowania wieczystego. Dotyczy to ponad niemal 2,5 miliona mieszkańców kraju, którzy są użytkownikami wieczystymi zamieszkującymi budynki usytuowane na gruntach należących do państwa lub samorządu terytorialnego.

Warunki otrzymania bonifikat oraz ich wysokości ustalane będą zgodnie ze sprawiedliwymi i zrozumiałymi regułami. Dla właściwych organów udzielenie ewentualnej bonifikaty nie jest obowiązkiem, a jedynie upoważnieniem. Należy pamiętać o tym, że sprzedanie nieruchomości w ciągu 10 lat (5 lat w przypadku budynków mieszkalnych) od dnia nabycia, będzie zobowiązywało do zwrócenia sumy pieniędzy równej bonifikacie, po jej waloryzacji.

W powiecie chrzanowskim, w miastach takich jak Trzebinia, Chrzanów, Libiąż, czy Alwernia, na dzień dzisiejszy (07.01.2019 r.) nie ma jeszcze informacji na temat wysokości bonifikat, o które mieszkańcy miejscowości w powiecie chrzanowskim będą mogli się starać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany

Compare Listings