Wyszukiwanie zaawansowane
we found 0 results
Your search results

Rodzaje drzwi wewnętrznych

Dodane przez admin dnia 23 grudnia 2019
| 0

Na rynku jest duża liczba różnego rodzaju drzwi wewnętrznych, które są przeznaczone do wielu różnych sytuacji. Różnią się nie tylko rodzajem, ale również materiałem z którego zostały wykonane, wzorem oraz kolorem. Jakie występują drzwi wewnętrzne i w jakich sytuacjach sprawdzą się najlepiej?

Jak drzwi się otwierają?

Pierwszym podziałem drzwi wewnętrznych jest podział ze względu na sposób otwierania. Najpopularniejsze są drzwi rozwierane, mogą występować w postaci jednoskrzydłowej lub dwuskrzydłowej. Kolejnym rodzajem są drzwi przesuwne, montowane na szynie, które są dobrym rozwiązaniem dla pomieszczeń, w których nie ma wiele miejsca. Podobnie sprawa ma się z drzwiami składanymi lub harmonijkowymi.

Z czego drzwi są zrobione?

Drzwi są również podzielone ze względu na to z jakiego materiału zostały one wykonane. Popularne są drzwi z drewna litego lub klejonego warstwowo, które można z kolei podzielić na drzwi płytowe lub płycinowe. Innym rodzajem materiału na drzwi są płyty drewnopochodne, które najczęściej są twarde (MDF) lub bardzo twarde (HDF). Drzwi wewnętrzne można również wykonać ze szkła hartowanego lub klejonego, które najczęściej montuje się w aluminiowych ramkach.

Compare Listings