Wyszukiwanie zaawansowane
we found 0 results
Your search results

Rosnąca popularność mieszkań z dostępem do ogródka

Dodane przez admin dnia 6 marca 2019
| 0

Praktycznie w przypadku wszystkich domów prywatnych spotkać się można z pokaźnych rozmiarów ogrodem, który pozwala o określonych porach roku odpocząć i zrelaksować się. W przypadku mieszkań nie jest to już tak oczywiste. Mieszkania, nie zawsze posiadają dostęp do ogródka. Jeśli jednak już tak się zdarza, to na dostęp do ogrodu może liczyć głównie ta część mieszkańców danego budynku, która mieszka na parterze. Mieszkania z ogródkiem cieszą się w Polsce stale rosnącą popularnością, mimo że nierzadko trzeba zapłacić za nie więcej.

Jak jednak dokładnie wyglądają ceny takich właśnie mieszkań? W przypadku dużych osiedli, w których ogrody mają jedynie kilkanaście m2, ceny mieszkań jakoś specjalnie się nie wyróżniają. Zdarza się nawet, że są identyczne jak ceny pozostałych mieszkań, a wręcz mniejsze, ze względu na konieczność mieszkania na parterze (często równa się to mniejszemu bezpieczeństwu). Dużą różnicę w przypadku cen mieszkań można zauważyć dopiero w przypadku dostępu do ogrodów mających od kilkudziesięciu m2 w górę.

Jeszcze całkiem niedawno mieszkania z ogródkami nie cieszyły się zbyt dużą popularnością, przez co deweloperzy musieli wręcz zachęcać do kupowania ich i nierzadko obniżać ceny. Teraz sytuacja wygląda inaczej, ponieważ ludzie coraz częściej doceniają możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu bez konieczności opuszczania budynku mieszkalnego, a do tego w mieszkaniach parterowych coraz częściej montuje się rolety antywłamaniowe zwiększające bezpieczeństwo. Mieszkania z ogrodem preferowane są dzisiaj zwłaszcza przez rodziny z dziećmi.

Compare Listings