Wyszukiwanie zaawansowane
we found 0 results
Your search results

Właściwości pokryć dachowych

Dodane przez admin dnia 4 grudnia 2019
| 0

Dach ma na celu osłonięcie domu przed różnymi czynnikami atmosferycznymi takimi jak deszcz czy śnieg. Ponadto dach musi dobrze komponować się z elewacją budynku, co jest ważne z punktu widzenia estetyki. Dach może mieć różne pokrycia, które różnią się wieloma czynnikami. Jaki wybór będzie najlepszy?

Dachówki

Bardzo popularnym, choć drogim rozwiązaniem jest pokrycie dachu za pomocą dachówek ceramicznych lub betonowych. Dachówki ceramiczne wytrzymają nawet 100 lat, jednak jest to ciężkie pokrycie, które wymaga silnej więźby dachowej. Z kolei dachówki cementowe są o połowę lżejsze niż dachówki ceramiczne, mają podobną cenę i nieco mniejszą trwałość, gdyż taka dachówka wytrzyma około 70 lat.

Pokrycie blaszane

Tańsze i jednocześnie mniej trwałe są pokrycia, których głównym składnikiem jest blacha, a należą do nich blachodachówka i blachy płaskie. Blachodachówka jest 10 razy lżejsza niż dachówka, wytrzyma około 20 lat i gorzej tłumi odgłosy czynników atmosferycznych. Blacha płaska w droższej wersji może być znacznie trwalsza od dachówek (pokrycie z miedzi wytrzyma nawet 300 lat, nie powinno się konserwować ani czyścić takiego pokrycia). Występują również tanie pokrycia z blachy zrobionej ze stali ocynkowanej, jednak ten materiał nie jest w dzisiejszych czasach często używany ze względu na niską jakość.

Compare Listings