Wyszukiwanie zaawansowane
we found 0 results
Your search results

Zabezpieczenie mebli tarasowych przed zimą

Dodane przez admin dnia 15 października 2019
| 0

Meble tarasowe pełnią nie tylko rolę funkcjonalną, ale również i dekoracyjną, jednak w końcu przyjdzie czas aby je schować. Niezależnie od materiału z którego zostały wykonane meble należy w odpowiedni sposób zabezpieczyć aby funkcjonowały i wyglądały dobrze jak najdłużej. Jak zrobić to prawidłowo?

Plecionka i drewno

W przypadku mebli drewnianych ich zabezpieczenie będzie polegało na ich dokładnym wyczyszczeniu specjalnymi preparatami do czyszczenia drewna. Następnie należy dać im wyschnąć i przechowywać je w odpowiednich, nie bardzo suchych pomieszczeniach, jeśli nie mamy takiej możliwości to należy to robić w specjalnych pokrowcach. W przypadku plecionek najlepiej jest je odkurzyć, nie zaleca się czyszczenia ich środkami do czyszczenia mebli, gdyż można je odbarwić. Tego typu meble powinno się przechowywać w suchym pomieszczeniu z dobrą wentylacją.

Metal i plastik

Meble wykonane z metalu lub plastiku są często odpowiednio zabezpieczone przed działaniem deszczu i mrozu, więc nie jest wymagane ich specjalne zabezpieczenie. Jednak jeśli i tak chcemy zabezpieczyć te meble, to można to zrobić pokrowcami na meble. Należy pamiętać, że przez nałożeniem pokrowców powinno się dokładnie wyczyścić meble, aby były gotowe do następnego sezonu.

Compare Listings