Wyszukiwanie zaawansowane
we found 0 results
Your search results

Zalety i wady mieszkania w kamienicy

Dodane przez admin dnia 30 sierpnia 2019
| 0

Odrestaurowane mieszkanie w kamienicy może być warte dużo więcej niż mieszkanie podobnej wielkości w nowoczesnym budownictwie. Takie mieszkania często bardzo dobrze się prezentują i dają pewien prestiż właścicielowi, jednak mieszkanie w takim miejscu niesie za sobą zarówno zalety i wady. Co się do nich zalicza?

Zalety

Pierwszą z zalet mieszkania w kamienicy jest lokalizacja samego budynku. Kamienice najczęściej powstawały bardzo blisko centrów miast, co w dzisiejszych czasach oznacza bardzo łatwy dostęp do transportu publicznego, sklepów, szkół i innych placówek ważnych dla mieszkańców. Inną zaletą będzie solidne wykonanie budynków, które budowano przy użyciu wysokiej jakości materiałów. Ponadto stare kamienice bardzo często mają unikalne dekoracje w postaci mozaik, rzeźbionych elementów i reprezentacyjnych parkietów.

Wady

Niestety nie ma róży bez kolców, tak samo mieszkanie w kamienicy nie jest pozbawione wad. Pierwszą z nich jest problem z parkowaniem, gdyż kamienice często nie mają podziemnych garaży. Miejsca przed kamienicą może nie wystarczyć dla wszystkich. Kolejnym mankamentem kamienic są czasami bardzo stare instalacje, które nie są przystosowane do dzisiejszych standardów, a których wymiana jest kosztowna i problematyczna. Dzieje się tak, ponieważ typowa ekipa budowlana może sobie nie poradzić z bezpiecznym remontem przy wszystkich dekoracjach. Co więcej, do remontu bardzo często wymagają akceptacji urzędu, gdyż kamienice są często objęte ochroną konserwatorską.

Compare Listings