Wyszukiwanie zaawansowane
we found 0 results
Your search results

Zalety i wady mieszkania w kamienicy

Dodane przez admin dnia 30 sierpnia 2019
| 0

Odrestaurowane mieszkanie w kamienicy może być warte dużo więcej niż mieszkanie podobnej wielkości w nowoczesnym budownictwie. Takie mieszkania często bardzo dobrze się prezentują i dają pewien prestiż właścicielowi, jednak mieszkanie w takim miejscu niesie za sobą zarówno zalety i wady. Co się do nich zalicza?

Zalety

Pierwszą z zalet mieszkania w kamienicy jest lokalizacja samego budynku. Kamienice najczęściej powstawały bardzo blisko centrów miast, co w dzisiejszych czasach oznacza bardzo łatwy dostęp do transportu publicznego, sklepów, szkół i innych placówek ważnych dla mieszkańców. Inną zaletą będzie solidne wykonanie budynków, które budowano przy użyciu wysokiej jakości materiałów. Ponadto stare kamienice bardzo często mają unikalne dekoracje w postaci mozaik, rzeźbionych elementów i reprezentacyjnych parkietów.

Wady

Niestety nie ma róży bez kolców, tak samo mieszkanie w kamienicy nie jest pozbawione wad. Pierwszą z nich jest problem z parkowaniem, gdyż kamienice często nie mają podziemnych garaży. Miejsca przed kamienicą może nie wystarczyć dla wszystkich. Kolejnym mankamentem kamienic są czasami bardzo stare instalacje, które nie są przystosowane do dzisiejszych standardów, a których wymiana jest kosztowna i problematyczna. Dzieje się tak, ponieważ typowa ekipa budowlana może sobie nie poradzić z bezpiecznym remontem przy wszystkich dekoracjach. Co więcej, do remontu bardzo często wymagają akceptacji urzędu, gdyż kamienice są często objęte ochroną konserwatorską.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany

Compare Listings