Wyszukiwanie zaawansowane
we found 0 results
Your search results

Czy ogrzewanie podłogowe jest dobre?

Dodane przez admin dnia 17 grudnia 2019
| 0

Wybór pomiędzy ogrzewaniem podłogowym a ogrzewaniem grzejnikowym jest jedną z bardzo wielu ważnych kwestii na jakie musimy się zdecydować podczas budowy domu. Istnieje pomiędzy nimi wiele różnic, a każde rozwiązanie ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Czy ogrzewanie podłogowe jest dobrym wyborem do domu?

Zalety

Pierwszą zaletą jest inny ruch powietrza w pomieszczeniu. W przypadku ogrzewania podłogowego krążenie kurzu jest ograniczone do minimum, co jest dobre dla alergików. Innymi ważnymi zaletami ogrzewania podłogowego jest większa oszczędność energii, większa wilgotność oraz rozkład temperatury. Dla wielu ważna będzie również estetyka wnętrz, gdyż przy ogrzewaniu podłogowym instalacja jest schowana, co daje dużo więcej możliwości aranżacyjnych.

Wady

Do wad ogrzewania podłogowego należy między innymi wymóg posiadania dobrze ocieplonego domu, gdyż w przeciwnym razie ogrzewanie nie będzie efektywne. Istotną wadą jest brak wolności w doborze wykładziny podłogowej. Należy dobrać materiał dobrze przewodzący ciepło, a grube, puchate dywany należy schować do szafy, gdyż całkowicie nie nadają się do użytku razem z ogrzewaniem podłogowym. Inną wadą są awarie. Zdarzają się bardzo rzadko, ale jeśli coś się stanie to trzeba skuwać całą podłogę, co trwa długo i może być problematyczne.

Compare Listings