Wyszukiwanie zaawansowane
we found 0 results
Your search results

Wzrost cen mieszkań – dlaczego?

Dodane przez admin dnia 28 grudnia 2018
| 0

W ostatnich latach ceny mieszkań zlokalizowanych nie tylko w największych polskich miastach szybowały w górę wraz z zapotrzebowaniem na wszelkiego rodzaju lokale mieszkalne. Wzrost cen spowodowany jest przede wszystkim niemałymi kosztami związanymi z realizacją poszczególnych inwestycji. Firmy budowlane niejednokrotnie borykać się muszą z problemami dotyczącymi wysokich cen materiałów budowlanych oraz deficytu pracowników chcących pracować w branży budowlanej. Mimo stosunkowo wysokich kosztów, niewielkie mieszkania są przez wiele osób naprawdę pożądane.

Falą popularności cieszą się mieszkania do 40 mkw, lokale o niewielkiej powierzchni kupowane są nie tylko przez osoby poszukujące lokum, ale i przez inwestorów chcących ulokować swoje pieniądze w sposób bezpieczny. Zaletą posiadania małego mieszkania jest na pewno fakt, że lokal odsprzedać można z łatwością – często sporo na tym zyskując.
Osób zainteresowanych zakupem mieszkania wciąż przybywa, jest to więc jednym z powodów wzrostu cen tych konkretnych nieruchomości.

Spora liczba polskich miast nie posiada szczegółowych planów związanych z zagospodarowaniem dostępnej przestrzeni, a zdobycie ewentualnych pozwoleń trwać może wiele lat. Najbardziej atrakcyjne lokalizacje poszczególnych miast są już na ogół wykupione, a firmy deweloperskie życzą sobie za nie niemałe pieniądze. Sprawia to, że ceny nowo powstałych mieszkań mogą okazać się jeszcze wyższe. Przewiduje się, że sytuacja nieco uspokoi się w ciągu następnych kilku lat. Być może wtedy ceny mieszkań ustatkują się na rozsądnym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany

Compare Listings