Wyszukiwanie zaawansowane
we found 0 results
Your search results

Zasady ocieplania domu styropianem

Dodane przez admin dnia 25 października 2019
| 0

Bardzo wiele osób decyduje się ocieplić swoje domy styropianem, co ma zarówno swoje zalety jak i wady. Jednak aby spełniało ono swoje zadanie należy je wykonać w odpowiedni sposób. Jakie są etapy ocieplania domu styropianem i na jakie błędy należy uważać?

Przygotowania

Pierwszym etapem jest odpowiednie przygotowanie podłoża pod ocieplenie, czyli w tym przypadku ścian naszego domu. Zaprawa powinna być uzupełniona lub skuta w miarę potrzeby. Ponadto należy ją dokładnie wyczyścić i dać jej czas do dokładnego wyschnięcia. Kolejną kwestią jest montaż listwy startowej, jeśli w tym momencie popełni się błąd, to będzie on narastał z każdą warstwą płyt styropianowych.

Montaż

Aby płyty trzymały się ściany należy je odpowiednio kleić, nakładając pas kleju na obwodzie płyty i kilka placków wewnątrz pasa. Po dwóch dniach od nałożenia płyt należy je kołkować, jeśli nie na całej powierzchni ściany to przynajmniej w najbardziej wrażliwych miejscach, koło okien, drzwi i na krawędziach ściany. Kolejnymi kwestiami jest wypełnienie większych szpar (powyżej 2 mm), nałożenie zaprawy i siatki z włókna szklanego oraz zadanie o estetykę ściany poprzez nałożenie podkładu tynkarskiego, tynku i odpowiedniej farby.

Compare Listings