Wyszukiwanie zaawansowane
we found 0 results
Your search results

Rynek pierwotny – cechy dobrego dewelopera

Dodane przez admin dnia 7 marca 2019
| 0

W dzisiejszych czasach osoby kupujące mieszkanie na rynku pierwotnym mają ogromny wybór różnego typu mieszkań. Choć najważniejszą cechą przy zakupie mieszkania jest jego cena, to przed zakupem mieszkania warto zwrócić uwagę na dewelopera, który wykonał dane mieszkanie. Profesjonalny deweloper będzie posiadał cechy, które sprawią, że wykonana przez niego inwestycja będzie doskonałej jakości. Na jakie cechy powinniśmy zwrócić uwagę?

Cena a jakość

Jak napisano powyżej, cena jest jedną z najważniejszych cech na jaką Polacy zwracają uwagę przy wyborze mieszkania. W wielu dziedzinach życia panuje przekonanie, że droższe znaczy lepsze, jednak nie zawsze jest to prawda. Tak samo ma się sytuacja na rynku mieszkań. Cena mieszkania zależy od wielu czynników, między innymi od lokalizacji, okolicy, standardu oraz wielu innych. Dobrą jakość danej inwestycji możemy poznać po jakości materiałów użytych do budowy, terminowego i solidnego wykonania prac budowlanych oraz od atrakcyjnego wykończenia. Niestety zdarzają się deweloperzy, którzy za wysoką cenę oferują mieszkania o bardzo złej jakości, pełnego ukrytych usterek, które bardzo utrudnią życie w takim mieszkaniu. Dobry, uczciwy deweloper nie będzie oszczędzał na inwestycji, gdyż od niej zależy jego dobra renoma. Warto sprawdzić poprzednie inwestycje danego dewelopera przed zakupem mieszkania, gdyż da nam to ogólny obraz tego, czego możemy się spodziewać.

Opinia

Na rynku deweloperskim panuje ogromna konkurencja, dlatego dbanie o opinie wśród klientów jest szczególnie ważne. Dobrą renomę bardzo trudno osiągnąć jednak bardzo łatwo ją stracić. Z tego powodu dobry deweloper zawsze stara się wykonywać swoje inwestcje sumiennie i w terminie. Jednak dobra opinia polega nie tylko na inwestycjach, ale również na kontakcie z klientem. Miła obsługa, szybkość i łatwość w komunikacji i prowadzenie naszej sprawy przez jedną osobę to czynniki, po których poznamy dobrego dewelopera. Opinie w Internecie bywają pomocne przy ocenie dewelopera, jednak najpewniejszym rozwiązaniem jest spotkanie z osobami, które nabyły mieszkanie od dewelopera. Ich opinie na temat jakości mieszkania i kontaktu z deweloperem będą bardzo pomocne dla potencjalnych klientów. Warto również udać się na targi mieszkaniowe, gdzie zobaczymy większość lokalnych deweloperów i będziemy mogli porównać ich oferty.

Wiarygodność

Każdy klient chce, aby zakup mieszkania przebiegł szybko, tanio oraz przede wszystkim bezpiecznie. Nikt z nas nie chciałby sytuacji gdy zainwestowaliśmy pieniądze w mieszkanie, deweloper zbankrutował a my zostaliśmy z niczym. Z tego powodu należy dobrze sprawdzić danego dewelopera w odpowiednich instytucjach prawnych. Profesjonalny deweloper nie będzie miał problemów z długami i komornikiem oraz będzie miał odpowiedni status w rejestrach sądowniczych. Urząd skarbowy da nam informację o treminowym uiszczaniu wymaganych składek oraz nie unika płacenia podatków. Ponadto warto przestudiować księgę wieczystą i plany w okolicach inwestycji w celu ustalenia sąsiedztwa naszego mieszkania. Prawdą jest, że deweloper musi rozdać odpowiednie prospekty z takimi informacjami, jednak nieuczciwy deweloper może mijać się na nich z prawdą.

Doświadczenie

Uczciwi deweloperzy, którzy działają na rynku wiele lat, są częsciej wybierani ze względu na swoje doświadzenie i opinie. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy wystrzegać się młodych deweloperów. Należy tylko zachować ostrożność przy zakupie mieszkania, jednak trzeba być ostrożnym w każdym momencie naszej inwestycji, niezależnie czy nasz deweloper jest młody czy doświadczony. Większe zaufanie klientów będzie budził deweloper, który posiada różne wyróżnienia i certyfikaty, które potwierdzają rzetelność i uczciwość jego inwestycji. Kolejnym plusem jest przynależność do elitarnych organizacji związanych z rynkiem deweloperskim. W razie problemów z deweloperem klient może poprosić organizację o pomoc. W Internecie możemy znaleźć rankingi deweloperów, które pokażą nam naszego wybranego dewelopera na tle innych.

Umowa

Wybraliśmy mieszkanie u odpowiedzialnego dewelopera, który posiada wiele udanych inwestycji, i przychodzi czas na podpisanie umowy deweloperskiej. Dla nas, klientów, jest to najważniejszy moment, gdyż jesteśmy już o krok od wymarzonego mieszkania. Emocje mogą sprawić, że nie przestudiujemy umowy wystarczająco dokładnie, co może prowadzić do pochopnej decyzji. W umowie zawarte są bardzo ważne zapisy, takie jak jakość wykonania, odstąpienia od umowy, gwarancje i stosunek do zmian projektowych. Dobry, profesjonalny deweloper powinien przekazać wydrukowaną umowę do przeczytania w spokoju oraz udostępnić ją w celach konsultacji prawnych. Jeśli deweloper wymaga od nas natychmiastowego podpisania umowy, to świadczy to o jego nieprofesjonaliźmie oraz możliwości ukrycia defektów mieszkania.

Podsumowując

Atrakcyjna oferta mieszkania jest czymś, czego szuka każdy klient. Jednak w dzisiejszych czasach powszechne są wszelkiego rodzaju oszustwa i triki, które mają na celu jak największe zyski dewelopera. Z tego powodu powinniśmy dokładnie zastanowić się nad wyborem mieszkania i przeprowadzić dokładne sprawdzenie dewelopera. Uczciwi i rzetelni deweloperzy znajdują się na rynku, wystarczy tylko poświęcić chwilę na ich znalezienie.

Compare Listings